kino, teatr, muzyka

Łódź

Dziupla 79, nowy pub przy Piotrkowskiej, już działa [ZDJĘCIA]

oszym
26.08.2012 , aktualizacja: 26.08.2012 14:18
A A A Drukuj
Pub Dziupla 79 (ul. Piotrkowska 79)

Pub Dziupla 79 (ul. Piotrkowska 79) (Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta)

24 sierpnia w bramie przy ulicy Piotrkowskiej 79 został otwarty nowy pub - Dziupla 79. Na szczęście to nie kolejny "śledzik" - lokal przyciągnie raczej miłośników rock'n'rolla
Dziupla 79 zainstalowała się w prawej oficynie podwórka przy ulicy Piotrkowskiej 79. Do lokalu będzie można wejść także od strony alei Kościuszki 22, jednak tylko do godz. 22.

Świeże i nowoczesne wnętrze pubu zostało zaprojektowane przez studentkę łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, która nawiązała do rock'n'rollowej stylistyki. Wśród elementów wystroju Dziupli znajdziemy m.in. winylowe płyty oraz plakaty muzyczne sprzed lat. W lokalu znalazły się odnowione meble oraz popularne w ostatnim czasie stoły wykonane z malowanych palet. W Dziupli funkcjonuje także VIP room, odgrodzony od reszty pubu drzwiami od windy. Niestety w ciepły wieczór w środku jest dość duszno i większość gości wybiera stoliki w podwórku.

W menu znajdziemy m.in. piwo butelkowe za 6 zł (Perłę i kilka rodzajów piwa regionalnego) oraz tradycyjne piwo z nalewaka. Kieliszek wódki kosztuje 4 zł. Zachęcająco wyglądają pieczone ziemniaki z sosami, wśród przekąsek znajdziemy też m.in. tosty.

W dniu otwarcia Dziupla przywitała klientów darmową domową szarlotką. W pierwszych godzinach funkcjonowania lokalu bez problemu można było znaleźć wolne miejsce. Ci, którzy zajrzeli do pubu później, mieli z tym problem - przed godz. 22 zrobiło się naprawdę tłoczno. Dziuplę z pewnością polubią miłośnicy rocka, bo właśnie taka muzyka płynie z głośników w lokalu.

Pub będzie czynny przez siedem dni w tygodniu: od poniedziałku do soboty od godz. 15 do 2 w nocy; w niedzielę od godz. 16.

Zobacz także

Zobacz więcej na temat:

Bestsellery