kino, teatr, muzyka

Trójmiasto

Kolejne miasta dołączają do projektu Karta do Kultury

mb
13.01.2012 , aktualizacja: 13.01.2012 15:52
A A A Drukuj
Karta do Kultury

Karta do Kultury (Materiały prasowe)

10 tys. czytelników więcej w Gdańsku, nowe miejsca oferujące zniżki oraz kolejne miasta w projekcie - Karta do Kultury okazała się jednym z najlepszych trójmiejskich pomysłów ostatnich lat. Karta do Kultury to "dziecko" Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.
Karta do Kultury to "dziecko" Wojewódzkiej i Miejska Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Przypomina plastikową kartę kredytową. Jest przede wszystkim kartą biblioteczką; umożliwia wypożyczanie książek we wszystkich skomputeryzowanych filiach biblioteki w Gdańsku (w tej chwili w 24 z 30, a już w marcu - we wszystkich) bez ponownego zapisywania się. Ale nie tylko - to także karta zniżkowa akceptowana w blisko 30 punktach w Trójmieście: m. in. w teatrach, operze, księgarniach, kinie Helios i muzeach. Wyrobienie karty kosztuje symboliczną złotówkę.

Karta do Kultury powstała zaledwie rok temu. I już odniosła ogromny sukces. - Do 31 grudnia 2011 wydaliśmy 30 tys. kart - opowiada Natalia Gromow z WiMBP. - To równo połowa naszych czytelników. Poza tym w ciągu zeszłego roku liczba naszych czytelników wzrosła o ok. 10 tys. osób, czyli aż o 20 proc. Nie mamy wątpliwości, że spora w tym zasługa Karty do Kultury.

Parę dni temu do projektu dołączyła Miejska Biblioteka Publiczna im. Ceynowy w Rumi. Oznacza to, że użytkownicy Karty do Kultury z Rumi mogą bez problemu wypożyczać książki z filii gdańskiej biblioteki oraz korzystać ze wszystkich zniżek partnerów projektu. I odwrotnie: posiadacze Karty z Gdańska bez problemu wypożyczą książkę w Rumi, gdzie mają do dyspozycji cztery filie. - W ciągu paru tygodni do projektu dołączy biblioteka w Wejherowie, następna w kolejce jest Reda - zapowiada Gromow. - Prowadzimy też rozmowy z bibliotekami w innych miastach regionu. Cały czas też staramy się pozyskać nowych partnerów, oferujących zniżki za okazaniem Karty.

Więcej: www.kartadokultury.pl