kino, teatr, muzyka

Warszawa

Wdechy 2013. Zobacz, kogo nominowaliśmy w tym roku

red
10.01.2014 , aktualizacja: 10.01.2014 21:20
A A A Drukuj
Nominowani do Wdech 2013 w kategorii Człowiek roku. Od lewej: Wojtek Smarzowski, Magdalena Cielecka i Dawid Ogrodnik

Nominowani do Wdech 2013 w kategorii Człowiek roku. Od lewej: Wojtek Smarzowski, Magdalena Cielecka i Dawid Ogrodnik (Fot. Agencja Gazeta)

Już po raz dziesiąty przyznajemy "Wdechy" - Nagrody Kulturalne "Gazety Co Jest Grane" w Warszawie.
Nagrody przyznajemy w trzech kategoriach: Człowiek, Miejsce i Wydarzenie Roku. Nominują, a potem wybierają zwycięzców dziennikarze "Gazety Co jest Grane" (Anna S. Dębowska, Paweł T. Felis, Łukasz Kamiński, Agnieszka Kowalska, Paweł Mossakowski, Maciej Nowak, Roman Pawłowski, Izabela Szymańska i Dorota Wyżyńska), którzy co piątek polecają czytelnikom filmy, koncerty, spektakle, wystawy i knajpy.

"Wdechy" wzięły się z potrzeby nagrodzenia najciekawszych osobowości warszawskiej kultury, zjawisk i artystycznych działań w naszym mieście. Są naszym kulturalnym podsumowaniem roku.

Zobacz, kogo nominowaliśmy w tym roku do Wdech

Laureatami w latach ubiegłych byli m.in.: Roman Gutek, Maria Peszek, Krystyna Janda, Mariusz Treliński, Joanna Mytkowska, Robert Więckiewicz, Karolina Gruszka i Iwan Wyrypajew.

W zeszłym roku Tytuł Człowieka Roku zdobyła Agnieszka Glińska, dyrektorka artystyczna Teatru Studio (za zmiany, jakie przez zaledwie kilka miesięcy udało jej się przeprowadzić w tym teatrze. Za nowe ciekawe tytuły na afiszu, nowy, imponujący zespół aktorski i komplety na widowni.)

Wydarzeniem Roku jurorzy okrzyknęli płytę "Nowa Warszawa", na której Stanisława Celińska zaśpiewała na nowo piosenki Czesława Niemena, Beaty Kozidrak, T.Love. A grał Royal String Quartet z Bartłomiejem Wąsikiem - pianistą i autorem aranżacji. Miejscem Roku był Pawilon Emilia, Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Co roku przyznajemy też "Wdechy Publiczności". Z naszych nominacji swoje typy wybierają czytelnicy. Zachęcamy do głosowania.

Rozstrzygnięcie 1 lutego.

A tak było na poprzednich Wdechach:Zobacz także

Bestsellery