kino, teatr, muzyka

Warszawa

Syreni Śpiew - nowy klub twórców Warszawy Powiśle

aka
09.12.2011 , aktualizacja: 09.12.2011 13:55
A A A Drukuj
Klub Syreni Śpiew na tyłach dawnej siedziby SLD przy Rozbrat

Klub Syreni Śpiew na tyłach dawnej siedziby SLD przy Rozbrat (Fot. Albert Zawada / Agencja Gazeta)

Twórcy kultowej klubokawiarni Warszawa Powiśle remontują kolejny piękny modernistyczny budynek - pawilon przy ul. Szarej. Klub Syreni Śpiew zainauguruje działalność w Sylwestra.
To będzie bardzo elegancka impreza, dobrze oddająca klimat tego nowego miejsca, które ma być zupełnie inne niż Warszawa Powiśle - dla nieco starszych bywalców (21+), ze spokojniejszą, bigbandową muzyką graną na żywo, dobrymi drinkami. Współgospodarzami Sylwestra będą Mamastudio i Piktogram.

Miejsce jest magiczne. Kawiarniany pawilon z 1975 r. na tyłach dawnej siedziby SLD przy Rozbrat dla wielu będzie odkryciem. Piękna bryła, odmalowane i oświetlone tarasy, odczyszczone mozaiki. W środku również sporo detali z lat 70., m.in. bardzo oryginalna kamienna okładzina ścian czy kasetonowy drewniany sufit. Do Syreniego Śpiewu wchodzić będziemy przez taras od strony parku (parkowe otoczenie to jeszcze jeden atut tej lokalizacji). Na parterze stanął już bardzo długi (może najdłuższy w Warszawie) bar - tu spożycie odbywać się będzie na stojąco. Na piętrze będzie kolejny bar, mała scena dla muzyków i strefa chilloutu z miejscami do siedzenia. Wystrój wnętrz projektują Marta Puchalska i Ewelina Moszczyńska.

Bartek Kraciuk i Norbert Redkie prowadzić będą to miejsce wraz ze wspólnikiem Hubertem Karszem. - Pozostajemy wierni Powiślu! - mówią z dumą. Mają niezwykły dar do wyszukiwania modernistycznych perełek powojennej architektury, z dużym pietyzmem je też restaurują. Oby więcej takich inicjatyw w Warszawie.

Informacje o Sylwestrze w Syrenim Śpiewie na stronie syrenispiew.pl

Bestsellery